Pazar, Mart 19, 2006

Blog nedir ?

İnternetin son yıllardaki en büyük gelişmesi diyebiliriz...Blog kelimesi weblog kelimesinden türetilmiş, kısaca web üzerindegünlük oluşturulması, günlük olarak yaşanmış olayları, haberleriveya düşüncelerin yazıldığı web düzenleri denebilir...
Teoriler web sitemizde bir weblog'dur. Diğerlerinden ayrılan özelliğiise konusunun günlük olarak insanların düşüncelerinin paylaşıldığıbir ortam yaratmaktır.
Neden weblog düzeni tercih edildi ?
Çünkü web sitemiz üzerinde geçmişde neler yazılmış çizilmiş bunları dahaiyi görebilmek için. Forum ortamlarının kullanışlı olmaması ve rahat bir ortamolmamaları blog ortamını ortaya çıkarmıştır.
Bloglarla ilgili internette birçok site bulabilirsiniz...
Web sitemizin bir özelliğide sizin kendinize ait bir blog'unuzun olmasıdır.Siteye kayıt olduğunuz anda size ait bir alan içerisinde blog'unuz oluşturulur.Bu blog sadece size aittir. İsterseniz özel kullanabilir isterseniz herkesingörebileceği şekilde kullanırsınız.
Siteye kayıt olmak oldukca kolaydır. Geçerli bir mail adresi ve kullanıcı ismiyeterlidir. Kayıt esnasında gireceğiniz mail adresinize gönderilecek şifre ilesiteye giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi daha sonra değiştirmeyi unutmayın.
Weblog yazmak için belli kurallar yoktur. İstediğiniz şekilde yazabilirsiniz.Ancak sitemizin konusu gereği özel yaşantınızla ilgili konular yayınlanmayacaktır.Günlük aklınıza gelen değişik fikirler veya görüşleri yazabilirsiniz. Yazdığınızyazılarınız için başka sitelerde linkler vererek yazınız için referanslar oluşturabilirsiniz.
Bence bir deneyin kendi gelişiminiz açısından birçok faydasını göreceksiniz.Günlük takip ettiğiniz bir siteniz ve konunuz olacak, yeni fikirler oluşturmak içinbeyin jimnastiği yapacaksınız.

2 yorum:

  1. Çok güzel kullanışlı bir sistemmiş! Her eve lazım... Bakalım daha neler göreceğiz.

    YanıtlaSil
  2. Abi bu varya yurtdışında çok moda. Moda olmasının bir sebebide kullanışlı ve pratik olması. Yabancı ve bilindik bir isimle adres almak imkansız. Bu cevremuhendislerini iyi düşürdüm walla....:_))

    YanıtlaSil