Perşembe, Temmuz 03, 2008

Filtre Pres Bezleri

Bu yazıda filtre bezi hakkında fiyat, kalite ve meşei detayları yer almaktadır.

Arıtma tesislerinin çıkış sularının susuzlaştırılması prosesinde kullanılan filtre pres bezleri hakkında bilgiler bu yazıda verilecektir.

Çamur susuzlaştırmada kullanılan filtre pres bezi meşeileri yerli ve ital olarak ikiye ayrılır. İthal bezler Almanya, İtalya, İspanya, İsviçre veya Çin gibi ülkelerden gelir başlıca.

Çin'den ithal filtre bezleri : Bu bezler genel olarak piyasada bulunan en kalitesiz bezlerdendir. Fiyat olarak en ucuz fiyata sahip ürünler olan Çin'den ithal bezler, pek çok prosesde kullanılması tavsiye edilmez.

Almanya, İspanya, İtalya vb. ülkelerden ithal bezler : Kalite olarak yerli bezlerin sağlayamadığı parçacık limitlerine ulaşabilirler. Özellikle Alman firmaların yaptığı yatırılar neticesinde önceden imkansız olan küçüklüklerde parçacıklar tutulabilmektedir.

Yerli bezler : Yerli filtre pres bezleri hakkında bilgi vermek gerekirse Avrupan ithal bezlerle Çin bezleri arasında bir kaliyete sahip olan bezler, fiyat olarakta bu iki tarz menşei'nin arasında yer almaktadır.

Filtre Pres Bez çeşitleri:

Polipropilen: Yerli üretimi olan bu bezlerin 500x500, 630x630, 800x800 ve 1000x1000 mm ebatlarında üretimi bulunamaktadır. Fiyat olarak en ucuz bezler arasındadır.

Polyester filtre bezleri: Polipropilen bezlerden bir kalite daha iyi olan bu bezlerinde yerli üretimi PP bezler ile aynı ebatlarda Türkiye'de yapılabilmektedir.

Siyah İthal Bezler: İthal edilen bu bezler özellikle mermer sanayisinde kullanılmaktadır.

Andezit Bezi: İthal edilen andezit bezleri en kaliteli filtre pres bezleri arasındadır.

Pamuklu Filtre Bezleri: Yağ süzme endüstrisine yönelik üretilen bu bezlerin yerli üüretimleri mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder