Salı, Kasım 15, 2016

Özgün Çevre

Özgün Çevre 1988 yılında çevre teknolojileri sektöründe yüksek kalitede hizmet verme anlayışı ile kurulmuştur.

Bugüne kadar yapmış olduğu atıksu arıtma, içme suyu arıtma ve proses suyu hazırlama projelerinde yüksek kalite ve teknolojiden ödün vermeden çalışarak bundan sonraki projelerinde de aynı prensiplerle çalışacağını kanıtlamıştır.

Bu prensipler temelinde, yönetici kadrolarının Çevre Mühendisliği konusundaki uzmanlıkları ve çevreye olan saygıları yatmaktadır.

 Özgün Çevre, çevre teknolojisi konularında ağırlıklı olarak;
- Evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesisleri,
- İçme suyu arıtma tesisleri,
- Proses suyu hazırlama sistemleri,
- Katı atık rehabilitasyon sistemleri
- Çed projeleri ile ilgili olarak her türlü proje, danışmanlık, taahhüt, müşavirlik ve anahtar teslimi yapım işleri ile ilgili olarak çalışmaktadır.

Çevre ile ilgili projelerin yanında ayrıca endüstriyel tesis, fabrika inşaatı, dengeleme havuzları vb. işlerde müteahitlik hizmeti vermektedir. İmalat konusunda da en iyi hizmeti götürebilmektek için özellikle atıksu arıtma tesisi ve proses suyu hazırlama sistemlerinde kullanılan ekipmanları kendisi imal etme yoluna gitmiştir.
- Mekanik Kaba Izgara
- Dairesel Çubuk Izgara
- Plastik Konveyörlü Izgara
- Step Izgara
- Kanal Tipi Tambur Izgara
- Izgara Presi
- Statik Elek
- Döner Diskli Elek
- Tambur Elek
- Her türlü karıştırıcı, sıyırıcı, yoğunlaştırıcı ve jet aeratör
- Sürgülü Kapak
- Filtre Press
- Polielektrolit Hazırlama ve Dozlama Ünitesi
- Çelik konstrüksiyon Tanklar
- Hızlı kum filtreleri
- Aktif karbon filtreleri
- İyon değiştiriciler
- Kum Eleme yıkama makinası
- Paket kimyasal ünite
- DAF
- Yağ Tutucu
- Lamella durultucu
- Konveyor

 Şimdiye kadar yapımı üstlenmiş olduğumuz atıksu arıtma tesislerinde teknoloji, estetik ve işletme kolaylığını müşterileri sunmaktadır. İşletme kolaylığı açısından müşterilerin tercihi doğrultusunda tesisi mimik diyagramlı ve plc kontrollü tamamen otomatik olarak kurabilmektedir.

Tesislerimizin işletme kolaylığına sahip olması için yüksek kaliteli ekipmanlar kullanmaktayız. Proseslerinde doğru projelendirme ve uygun ekipman seçimi ile koku problemlerinin kesinlikle yaşanmıyor olması,

Çamur susuzlaştırma konusunda uzmanlığı ve çamur şartlandırma sistemleri ile çamurun kolay işlenebilmesi, Tesislerin şok yükleri karşılıyabilelecek şekilde projelendirilmesi ile %99 arıtma verimi sağlabilinmesi.

 Sonuç olarak Özgün Çevre kurulduğu tarihten itibaren atıksu ve su arıtma sistemlerinin bir kez kurulacağı ve ucuz tesisin aslında pahalı tesis olacağı fikrini benimsemiş ve müşterilerine de bu fikri aktarmayı her zaman kendine görev bilmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder