Cumartesi, Aralık 23, 2006

ATIK SU ARITMA TESİSLERİ BİYOLOJİK ARITMALARI

Atıksu Arıtma Tesisleri biyolojik arıtmaları, çok kaba bir yaklaşımla; atıksudan ayrılmak istenen çözünmüş organik kirlilikleri, üretilen bakteri kültürleri içerisinden geçirilerek bakterilere besin kaynağı olarak tükettirmek ve daha sonra genellikle çökeltim yoluyla arıtılmış suyu bu biyo-kütleden ayırarak deşarj etmek yolu ile çalışırlar.

Dolayısıyla, temelde canlı yaşamına ve çok büyük oranda bu biyo-kütlenin sağlıklı gelişimine dayalı sistemler olduğundan işletilmeleri oldukça nazlı ve tecrübe isteyen arıtma sistemleridir.


Sistemdeki bakteriyel performans; artan kapasite, değişen hava sıcaklıkları, ipliksi gibi istenmeyen türlerin üremesi, ekipman arızaları, değişen pH, tuzluluk, yüksek yağ,
bakteriler üzerinde toksik etki yaratabilecek klorlu bileşikler veya petrokimyasal ağır organiklerin biyolojik arıtım tesisine girişinin kontrol edilememesi gibiher türlü işletme problemi tarafından çok hızlı bir şekilde etkilenir.

Gelişen biyo-teknoloji, artık bu sektörü rahatlatıyor. Bundan böyle tesislerinizi atıksu arıtma tesisleri biyolojik arıtmalarında kullanılmaküzere, her sektörün riskli girdi ve genel işletme sorunlarına karşı özel direnç ve türde bakteri ve katkı maddeleri ile harmanlanaraküretilen hazır bakteri kültürleri ile işletilebilir, üreteceğiniz çok daha yüksek kalitedeki bu biyo-kütle sayesinde tesislerinizin verimini kalite ve süreklilik açısından garanti altına alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder