Cumartesi, Ekim 17, 2009

IWES - Uluslararası Atıktan Enerji Sempozyumu

Sektörel fuarcılık tarafından WOW Convention Center - İstanbul'da düzenlenen IWES Uluslararası Atıktan Enerji Sempozyumu 12-13 Kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Evsel ve endüstriyel atıklardan enerji üretimi konusunda Türkiye'de yapılan az sayıdaki etkinlikten biri olan sempozyumun sponsorları arasında Ortadoğu Enerji, İzaydaş, BM Holding, CEV, İltekno bulunuyor.

Sempozyumun odak konuları ise;
- Çöp gazından enerji
- Biyoyakıtlar (Biyodizel, biyoetanol, biyogaz)
- Termal Bertaraf (İnsinerasyon, RDF, Piroliz)
- Yeni Teknolojiler
- Atıktan Enerjide finansman olanakları
- Ulusal ve uluslararası yasal çerçeve ve eğilimler
konularıdır.

Sempozyum ile ilgili detaylı bilgi için www.iw2es.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.


1. Uluslararası Atıktan Enerji Sempozyumu-IWES, 12-13 Kasım 2009 tarihlerinde İstanbul'da WOW Convention Center'da yapıldı. Sempozyuma 1284 ziyaretçi katıldı.

Katılımcıların %11'i yabancı; %46'sı özel sektörden, %31'i kamudan %23'ü de üniversitelerden- di. Sempozyumlar boyunca yapılan sunumlarda özel sektörden yerel yönetimlere, üniversitelerden devlet kurumlarına birçok katılımcı bildiriler sundu.

Güneş, rüzgar ve nükleer gibi konuların Türkiye'nin gündeminde yoğun olarak tartışıldığı bir dönemde, ilk defa gerçekleştirilen IWES sempozyumunda, çevre ve enerji kesişiminde sürdürülebilir kalkınmaya doğrudan etkisi nedeniyle yoğun bir katılımın olduğu görüldü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder