Perşembe, Ekim 22, 2009

Yenilenebilir Enerji Devlet Politikası Haline Geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili oluşturdukları hükümet politikasının artık değişmez bir devlet politikası haline geldiğini kaydetti.

Bakan Yıldız, Türkiye Bilim Araştırma Vakfı ve Gazi Üniversitesi tarafından ortaklaşa Gazi Üniversitesi Gölbaşı Konferans Merkezi'nde düzenlenen, uluslararası katılımlı Nükleer ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları Kongresine katıldı.

Yıldız, burada yaptığı konuşmada konferansın en önemli özelliğinin hem nükleer enerji hemde yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili politikaların bir arada ele alınması olduğunu söyledi.

Yıldız "Bizim yerli ve yenilenebilir enerji kaynakları ile ilgili oluşturduğumuz politikamız artık değişmez bir devlet politikası haline geldi ve tartışmasız bir tercih oldu. Hem rüzgarda hem nehir tipi satrallerde, su kaynaklarının kullanılmasında, jeotermalde, güneşte ve birçok enerji kaynağında yerli kaynaklarımızın kullanılmasının ön planda olduğunun bilinmesini isteriz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder